Karodziņi

Rādītāji tiek pievienoti pie Iepirkumu uzraudzības biroja tīmekļvietnē publicētajiem publisko iepirkumu paziņojumiem (e-veidlapām), lai nodrošinātu publisko iepirkumu caurskatāmību, potenciālo risku identificēšanu un veicinātu labāku iepirkumu pārvaldību. Tie tiek izmantoti noteiktos gadījumos, kas saistīti ar iepirkuma procesu un tā sasniegtajiem rezultātiem, atkarībā no kritērijiem: negatīvie rādītāji, informatīvie rādītāji, pozitīvie rādītāji. Šo rādītāju mērķis ir atvieglot iepirkumu uzraudzību un caurskatāmību, kā arī palīdzēt lietotājiem iegūt būtisku informāciju par iepirkumu.

Rādītāji tiek pievienoti automātiski, pamatojoties uz publicētajiem datiem un Publikāciju vadības sistēmā ievadītiem noteiktiem kritērijiem. Katram rādītājam ir savs vizuālais apzīmējums (simbols) un skaidrojums, kas tiek attēlots, kad lietotājs kursoru novieto uz attiecīgā simbola. Ja uz iepirkumu ir attiecināmi vairāki rādītāji, tad tie visi tiek pievienoti pie paziņojuma. Rādītāji ir sadalīti trīs grupās: negatīvie, informatīvie un pozitīvie.

Negatīvie rādītāji

Negatīvie rādītāji norāda uz potenciāliem riskiem. Šie rādītāji tiek attēloti kā sarkani karodziņi un kalpo par brīdinājumu, palīdzot identificēt problēmas. Negatīvie rādītāji tiek attēloti ar sarkaniem karodziņiem ar specifisku simbolu.

Vispārīgās vienošanās izpilde:Vispārīgās vienošanās izpilde

Šis rādītājs tiek piemērots Publisko iepirkumu likuma un Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likuma paziņojumiem par līguma izpildi, kad vispārīgās vienošanās ietvaros tiek publicēts paziņojums par līguma izpildi, ar kuru faktiskās izpildes kopsumma par veiktajiem maksājumiem vispārīgās vienošanās ietvaros pārsniedz vispārīgās vienošanās maksimālo vērtību. Rādītājs tiek marķēts ar sarkanu karodziņu un vērš uzmanību uz vispārīgās vienošanās maksimālās vērtības pārsniegumu.

Procedūra bez iepriekšējas publikācijas:Procedūra bez iepriekšējas publikācijas

Šis rādītājs identificē gadījumus, kad līgumi tiek noslēgti bez iepriekšējas iepirkuma procedūras izsludināšanas. Procedūra bez iepriekšējas publikācijas tiek marķēta ar sarkanu karodziņu un var norādīt uz iespējamu atklātības principa pārkāpuma risku. Šāda pieeja tiek uzskatīta par mazāk caurskatāmu un var apdraudēt godīgas konkurences nodrošināšanu iepirkumu procesā. Rādītājs attiecas uz rezultātu paziņojumiem ar tiešās piešķiršanas pazīmi, kas publicēti saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumu, Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu un Publiskās un privātās partnerības likumu (izņemot gadījumus, kad pakalpojumu līgumu slēdz ar metu konkursa uzvarētāju vai par Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likuma 2. pielikumā minētajiem pakalpojumiem).

Viens saņemts piedāvājums:Viens saņemts piedāvājums

Šis rādītājs norāda uz situācijām, kad konkrētā iepirkuma vai tā daļas ietvaros ir saņemts tikai viens piedāvājums, kas tiek marķēts ar sarkanu karodziņu. Rādītāja mērķis ir izcelt iespējamo konkurences trūkuma risku un pievērst uzmanību situācijām, kurās ir ierobežota piegādātāju līdzdalība. Rādītājs attiecas uz saņemto piedāvājumu skaitu Publisko iepirkumu likuma, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likuma, Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likuma un Publiskās un privātās partnerības likuma rezultātu paziņojumos (izņemot tiešās piešķiršanas paziņojumus).

Faktiskās līguma summas pārsniegums:Faktiskās līguma summas pārsniegums

 

Šis rādītājs norāda uz situācijām, kad faktiskā līguma summa pārsniedz 50% no sākotnējās līguma vērtības. Tas tiek marķēts ar sarkanu karodziņu un norāda uz būtisku līguma vērtības un apjoma pieaugumu, salīdzinot ar sākotnēji noslēgto līgumu. Rādītāja mērķis ir uzraudzīt līguma izpildes izmaiņas un identificēt iespējamos finanšu riskus iepirkuma procesā. Rādītājs attiecas uz Publisko iepirkumu likuma, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likuma un Publiskās un privātās partnerības likuma paziņojumiem par līguma izpildi (izņemot vispārīgās vienošanās gadījumus).

Informatīvie rādītāji

Informatīvie rādītāji ir vizuālas norādes, kas sniedz papildinformāciju par specifiskiem procesiem iepirkumos vai norādēm paziņojumos. Tie palīdz lietotājiem veiksmīgāk izprast noteiktas iepirkuma pazīmes vai statusu. Informatīvie rādītāji tiek attēloti ar simboliem, piemēram, izsaukuma zīmi, Eiropas Savienības karodziņu vai smilšu pulksteni.

Grozījumi iepirkumā:Grozījumi iepirkumā

Šis rādītājs atspoguļo situācijas, kad iepirkuma dokumentos ir veiktas izmaiņas, un to marķē ar izsaukuma zīmi. Rādītājs ir paredzēts, lai informētu lietotājus par iepirkuma dokumentācijas grozījumiem, kas publicēti ar atkārtotu paziņojumu. Tādējādi tas palīdz sekot līdzi dokumentācijas precizējumiem un nodrošina caurspīdīgumu izmaiņu veikšanā. Rādītājs attiecas uz Publisko iepirkumu likuma, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likuma, Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likuma un Publiskās un privātās partnerības likuma konkursa paziņojumiem.

ES fondu iepirkums:ES fondu iepirkums

Šis rādītājs norāda uz iepirkumiem, kuri ir saistīti ar Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu. Šādos gadījumos tiek piešķirts vizuālais marķējums ES karodziņa formā. Rādītājs sniedz skaidru informāciju par to, ka attiecīgais iepirkums ir daļēji vai pilnībā finansēts no ES fondiem, nodrošinot caurspīdīgumu un skaidrību finansēšanas avotos. Rādītājs attiecas uz Publisko iepirkumu likuma, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likuma, Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likuma un Publiskās un privātās partnerības likuma konkursa un rezultātu paziņojumiem.

Laikrādis:Laikrādis

Laikrādis attēlo dienu skaitu no piedāvājumu vai pieteikumu iesniegšanas brīža līdz pēdējā rezultātu paziņojuma publicēšanai. Tas ir vizualizēts kā smilšu pulkstenis ar pievienotu dienu skaitu un izvietots Iepirkumu uzraudzības biroja tīmekļvietnē publicēto paziņojumu datuma kolonnā. Šī rādītāja mērķis ir sekot līdzi procedūras izpildes ilgumam, nodrošinot caurskatāmību un informāciju par procesa efektivitāti. Rādītājs attiecas uz Publisko iepirkumu likuma, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likuma, Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likuma un Publiskās un privātās partnerības likuma konkursa paziņojumiem (izņemot gadījumus, ja paziņojums paredz dinamiskās iepirkumu sistēmas izveidi).

Pozitīvie rādītāji

Pozitīvie rādītāji uzsver iepirkumu priekšrocības un atbilstību kvalitātes standartiem un izceļ labi pārvaldītus iepirkumus. Tie tiek arī izmantoti, lai izceltu iepirkumus, kas atbilst stratēģiskiem iepirkumu mērķiem. Pozitīvie rādītāji tiek attēloti ar īpašiem simboliem, kas norāda uz konkrētiem aspektiem, piemēram, iepirkumam veikta Iepirkumu uzraudzības biroja pirmspārbaude un iepirkums novērtēts ar pozitīvu atzinumu, kā arī par iepirkuma dalījumu daļās, kas dod iespēju iepirkumā piedalīties plašākam pretendentu lokam.

Stratēģiskais iepirkums:Stratēģiskais iepirkums

Stratēģiskais iepirkums ir metode, kas ietver ilgtspējīgas, sociālās un inovatīvās pieejas, lai veicinātu pozitīvu ietekmi uz vidi un sabiedrību, kā arī veicinātu inovācijas. Šāda pieeja ļauj integrēt prasības, kas samazina vides ietekmi, sekmē sociālo mērķu sasniegšanu un veicina pieejamību. Iepirkumi, kas ietver šīs stratēģiskās pazīmes, tiek īpaši marķēti ar zaļu simbolu, norādot to ilgtspējīgo raksturu, nodrošinot vieglāku identificēšanu un sekmējot caurskatāmību gan pasūtītājiem, gan piegādātājiem.

Šī prakse tiek pielietota dažādu veidu iepirkumiem, kas veikti saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumu, Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu, kā arī Publiskās un privātās partnerības likumu. Marķējums tiek attiecināts uz tādu iepirkumu rezultātu paziņojumiem, kuriem piemērotas kādas no stratēģiskajām vērtībām, piemēram, ietekmes uz vidi samazināšana, sociālie mērķi vai inovācijas veicināšana.

Iepirkums novērtēts ar pozitīvu atzinumu:Pozitīvs atzinums

Iepirkums, kas novērtēts ar pozitīvu atzinumu, norāda, ka tam veikta dokumentācijas pirmspārbaude un Iepirkumu uzraudzības birojs ir sniedzis pozitīvu atzinumu. Šāda pieeja nodrošina augstāku kvalitāti un atbilstību normatīvo aktu prasībām, veicinot caurskatāmību, mazinot iespējamos riskus un veicinot efektīvāku iepirkumu procesu.

Pozitīva atzinuma marķējums ir zaļš ķeksis, kas atvieglo šo iepirkumu identificēšanu Iepirkumu uzraudzības biroja tīmekļvietnē. Rādītājs attiecas uz Publisko iepirkumu likuma, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likuma, Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likuma un Publiskās un privātās partnerības likuma konkursa paziņojumiem.

Daļu skaits:" Daļu skaits

Iepirkuma marķējums "Daļu skaits" norāda, ka konkrētais iepirkums ir sadalīts vairākās daļās, ļaujot ērti identificēt kopējo daļu skaitu. Iepirkuma dalīšana daļās veicina konkurenci, nodrošina lielāku elastību un efektīvāku resursu izmantošanu, ļaujot pretendentiem pieteikties tikai uz tām iepirkuma daļām, kas atbilst viņu kompetencei vai iespējām.

Šis rādītājs attiecas uz visiem iepirkumiem, kuriem noteikts, ka tie ir dalīti daļās. Marķējums ietver skaidri norādītu daļu skaitu, kāds publicēts attiecīgajos iepirkumu konkursa paziņojumos saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumu, Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu un Publiskās un privātās partnerības likumu.